تبلیغات
آسم - آلرژی‌های فصلی خطر ابتلا به آسم را افزایش می‌دهد
نویسندگان آسم

آلرژی بینی یکی از شایع‌ترین حساسیت‌ها در فصل بهار است که ریسک بروز آسم را تا 40 درصد افزایش می‌دهد.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایسنا، دکتر حبیب سهیلی فوق تخصص ایمونولوژی و آسم و آلرژی با اعلام این مطلب گفت: همیشه با شروع فصل بهار حساسیت‌های فصلی و آلرژی هم بیشتر می‌شود .آلرژی فصلی یا همان آلرژی بینی، علائمی مانند سرماخوردگی دارد اما دوره آن طولانی‌تر است و با آسم هم ارتباط زیادی دارد به طوریکه احتمال ابتلا به آسم در کسانی که آلرژی بینی دارند 40 درصد بیشتر از سایرین است.

این متخصص کلینیک فوق تخصصی آلرژی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه گرده افشانی گل‌ها تاثیر زیادی در بروز علائم آلرژی بینی دارد، تصریح کرد: توصیه می‌کنم کسانی که دچار آلرژی بینی هستند در فاصله زمانی بین 7 تا 9 صبح از منزل خارج نشوند، زیرا این ساعات گرده افشانی گیاهان بیشتر است.

سهیلی افزود: اهمیت پیشگیری از آلرژی نسبت به سایر بیماری‌ها 2 برابر است؛ زیرا می‌تواند زمینه‌ساز بروز آسم باشد. بنابراین کلید اصلی درمان آلرژی، پیشگیری است.

کلینیک خدمات تخصصی و فوق تخصصی «ایمونولوژی، آسم و آلرژی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران» به منظور ارایه خدمات آموزشی، مشاوره‌ای و ارائه روش‌های پیشگیری و خدمات تشخیصی و درمانی (فارماکوتراپی و ایمونوتراپی) به بیماران آلرژیک و کمبود ایمنی بر اساس معیارهای علمی جهان ایجاد شده است.

منبع
[ دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 ] [ 01:25 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
درباره وبلاگ آسم

راهکارهای خانگی درمان و پیشگیری آسم را یاد بگیرید.
آمار وبلاگ آسم
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :