تبلیغات
آسم - افزایش آسم در کودکان و بزرگسالان نگران کننده است
نویسندگان آسم

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: رشد قابل ملاحظه‌ آلرژی و آسم کودکان و بزرگسالان نگران کننده است.

به گزارش خبرنگار «سلامت»‌ خبرگزاری دانشجویان ایسنا، منطقه کویر، دکتر علی‌اکبر حقدوست صبح امروز در همایش ملی آسم، آلرژی و ایمونولوژی کرمان اظهار کرد: در حال حاضر علی‌رغم رشد چشمگیر پزشکی در مسائل بهداشتی کشور اما هنوز کارهای نیمه تمام زیادی وجود دارد که بایستی به ثمر بنشیند.

وی افزود: علی‌رغم اینکه در دو دهه گذشته همه پزشکان، متخصصان و مسوولان بهداشتی تلاش کردند تا مقوله امید به زندگی مردم افزایش یابد ولی کماکان ما در جایگاه مطلوبی قرار نداریم و این امر می‌طلبد که تلاشمان را بیشتر کنیم.

حقدوست همچنین تصریح کرد: امروزه عمده بار بیماری‌ها غیرواگیر است که مبارزه با آنها سخت و کنترل بیماری‌های غیرواگیر از بیماری‌های واگیر کمی دشوارتر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در زمینه بیماری‌های واگیر شاید دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت بتوانند با واکسیناسیون و تدابیر خاص آن را کنترل کنند اما در زمینه بیماری‌های غیرواگیر عمده کار ما بین‌بخشی است.

حقدوست اظهار کرد: در حوزه کنترل بیماری‌های غیرواگیر که رشد قابل ملاحظه‌ای نیز داشته‌اند. آلرژی و آسم کودکان و بزرگسالان مهمترین مورد و افزایش این بیماری‌ها نگران کننده است.

همایش ملی آسم، آلرژی و ایمونولوژی طی امروز و فردا در محل سالن آموزش‌های مداوم دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار می‌شود.

منبع
[ شنبه 26 اردیبهشت 1394 ] [ 01:19 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
درباره وبلاگ آسم

راهکارهای خانگی درمان و پیشگیری آسم را یاد بگیرید.
آمار وبلاگ آسم
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :